Su Soğutma Kulesi, Aksiyal Fanlı

ISISO - Su Soğutma Kulesi Aksiyal Fanlı

ISISO Endüstriyel Soğutma - Su Soğutma Kulesi - Aksiyal Fanlı

Açık Devre Cebri Çekişli Aksiyal Fanlı Su Soğutma Kulesi

  • Su Soğutma Kuleleri çok amaçlı sistemlere hitap etmektedir.
  • Plastik enjeksiyon kalıp ve yağ soğutma
  • Döküm ergitme, endüksiyon ocakları ve panolar
  • Isıl işlem senventasyon, indüksiyon
  • Enjeksiyon döküm, Vakum tavlama kumlama
  • Kompozit ürünler kalıp soğutma
  • Tekstil ve basım tesisleri
  • Klima sistemleri su soğutmalı kondenserler
  • Endüstriyel uygulamalarda suyun soğutulması

Kulelere dönen sıcak su mahal yaş termometre ısısına bağımlı 3°/5°/7˚C yaklaşımlar ile soğutulur. Firmamız üretimi cebri çekişli kulelerde sistemden dönen sıcak su dağıtım kollektörlerinden aşağıya inerken firmamız özel tasarımı polyamit geniş açılı ve kademeli nozullardan tamamen pulverize olarak açılır ve ısısını sudan ayırarak (evaporasyon) fan tarafından dışarıya atılır. Isısı alınmış su dökülme esnasında ters/karşı akışla dış hava ile karşılaşılır ve tamamen soğuyarak havuza dökülür. Su buharının içindeki suyun geri kazanılması için özel tasarım petek şeklinde eliminatörler kullanılır. Tasarım ve malzeme olarak Ar-ge çalışmalarında Firmamız tamamen Avrupa ürünleri ve ileri teknolojileri örnek almakta ve Ar-ge çalışmaları malzeme dayanımı kapasite dönüşümleri faktörlerini birleştirerek birçok test ile yaptığı ürünleri endüstriye sunmaktadır.

İDDİA EDİYORUZ EN AZ AVRUPA MENŞEİLİ CİHAZLAR KADAR KALİTELİYİZ.

HATTA DAHA İLERİDEYİZ İSPATA HAZIRIZ.

Kapalı Devre Su Soğutma Kulesi (Serpantinler):

Kule içinde paket grup olarak imal edilmiş elektroliz Avrupa tavlı bakır boru serpantinler ile kuru ve ıslak/adiyobatik çalışmaya müsait batarya ünitesi yüksek ısı transferi ve kireç tutmama özelliği ile performansını devamlı üst düzeyde tutar. İmal edilen batarya grubu 30 bar basınçta hidrolik teste tabi tutulmaktadır. Kıvrımlar özel makinelerde yapıldığından kırılma çatlama söz konusu değildir. (Dirsek ve Kurbe kullanılmaz.)

Damla Tutucu (Eliminatörler):

Su sürüklenme ve buhar kayıplarının önlenmesi amacı ile yine Firmamız tarafından tasarlanmış PVC paket Z karakter bal peteği prensipli eliminatörler fanların altlarına yerleştirilmekte ve fanların her noktadan eşit miktarda homojen buhar emişini sağlamaktadır. Bu sayede su sürüklenme ve kaybı yok denecek kadar az hatta oran olarak sirkülasyon suyunun binde beşi miktarlarına kadar inmektedir.

Su Dağıtım Sistemi ve Nozullar (ISISO Tasarım ve İmalatı):

Galvanizli veya PVC borulardan imal ve monte edilmektedir. Boruların üzerlerine açılan dişlere su nozulları monte edilmektedir. İstenildiğinde sökülüp takılabilir prensiptedir. Nozullar sınırsız ömürlü ısıdan ve rutubetten etkilenmeyen polyamit malzemeden 3 kademeli dolu koni su spreyleme esnasında su içindeki buhar ayrışmakta ve suya karışmadan doğaya atılmaktadır.

Polyamit malzemeden Firmamız özel tasarımı ve üretimi patentli olarak üretilen nozullar üzerinde kireç barındırmaz ve su geçiş yolunda tıkanma olmaz şekilde imal edilmektedir.

Bigudi Dolgu:

Su Soğutma Kulesi bugudi dolgusu hava giriş panjurlarının üzerinde ve su dağıtım sisteminin altında bulunur. Suyu dağıtarak soğumasını sağlar.

Aksiyal Fan :

IP54 standartına yüksek debili sessiz davlumbazlı veya panelli aksiyal fanlar kolay sökülebilir ve bakımı yapılabilir tiptedir. Rutubet su ve dış ortam şartlarından etkilenmez kapasite kontrolü ile fan hızları ayarlanabilir. ON/OFF çalışabilir Avrupa menşeili airodinamik yapılı statik ve dinamik balansları alınmış fanlar kayış kasnak ve extra motor akuplajı olmadığından çalışma esnasında titreşim olmaz ve uzun ömürlüdür.

Teknik Döküman